آموزش مراحل کراتینه کردنه مو

شما میتوانید هم اکنون از ( فروشگاه اورجینال کراتین ) کراتین مورد پسند  خود را با مناسبترین قیمت خریداری نمایید

فروشگاه اورجینال کراتین

محصول درست و مناسبی انتخاب کنید

انتخاب مارک مناسب برای  کراتینه کردن مو اولین قدمی است که باید بردارید چون همه محصولات مربوط به  کراتینه کردن مو با هم یکی نیستند. یکی از مهم ترین نکاتی که اخیرا خیلی هم  خبرساز شده ایمنی محصولات کراتینه مو است چون برخی از این محصولات حاوی  مقادیر خطرناکی فرمالدئید هستند.

موهای مشتری را کاملا بشویید

بعد از  اینکه با مشتری تان مشورت کردید و به همه سوالات او درباره فرایند کراتینه کردن مو جواب دادید وقت آن می شود که موهای او را کاملا با شامپو بشویید.  سعی کنید از شامپوی توصیه شده توسط شرکت سازنده محصول کراتینه مو استفاده  کنید و سه بار موهای مشتری را بشویید. دقت کنید که موقع شستشوی موها روی مو  تمرکز کنید نه روی پوست سر. در ضمن یادتان باشد که کاندیشنر مو هم استفاده  نکنید.

کراتینه کردن را شروع کنید

سر  مشتری را به عقب و روی صندلی برگردانید و اقدامات اولیه مربوط بهکراتینه کردن مو را انجام بدهید. برخی از مواد کراتینه مو برای موهای خشک و برخی  دیگر برای موهای مرطوب استفاده می شوند.

موهای فرد را به ۴ بخش تقسیم  کنید و مواد را از بالا به سمت پایین روی مو بکشید. 

بعد  از استفاده از محصول، با یک شانه دندانه دار مناسب موها را از هم جدا  کنید. اگر کراتین روی شانه (پیشنهاد میشود از شانه کراتینه استفاده کنید) باقی ماند آن را دوباره روی مو بمالید تا کاملا  شانه تمیز شود و محصول روی مو قرار بگیرد. یادتان باشد زیاد از مواد  کراتینه استفاده نکنید. یک اصل مهم می گوید تا وقتی موها شسته نشده مقدار  کم هم زیاد است!

اجازه بدهید تا محصول عمل کند

زمان اثر  کردن مواد کراتینه مواز محصولی به محصول دیگر فرق می کند؛ بنابراین قبل از  استفاده از هر ماده ای دستورالعمل های تولید کننده محصول را به دقت  بخوانید. معمولا بین ۱۰ تا ۲۰ دقیقه طول می کشد تا کراتینه مو عمل کند.

برخی  از مارک های کراتینه مو به گرما نیاز دارند ولی برای برخی دیگر فقط لازم  است که گرمای طبیعی سر با کلاه حفظ شود. بعد از اتمام این زمان نباید موهای  مشتری را بشویید.

موها را خشک کنید

بعد از اتمام زمان  لازم باید موهای فرد را خشک کنید. این کار احتمالا کمی وقت ببرد چون هنوز  مواد کراتینه روی مو هستند؛ اما حوصله به خرج بدهید و تا حد امکان موها را  خشک کنید.


موها را اتو کنید

حالا  باید با استفاده از اتوی مو که حداقل ۴۵۰ درجه گرم شده موها را به ۴ قسمت  تقسیم و اتو کنید. تا وقتی که دیگر هیچ بخاری از روی مو بلند نشود به اتو  کردن موها ادامه بدهید( احتمالا باید ۷ یا ۸ بار موها را از ریشه تا ساقه  اتو کنید).

نکات مهم

  1. تا سه روز بعد از کراتینه کردن  موسرتان را نشویید. البته محصولاتی هم وجود دارند که بعد از یک روز  استفاده از آنها می توان موها را شست.
  2. تا سه روز بعد از کراتینه کردن مو به هیچ عنوان از کلیپس و گیره مو استفاده نکنید چون باعث ایجاد فرورفتگی در موها می شود.
  3. تا سه روز بعد از کراتینه کردن مو از شامپوهای خشک و یا سایر محصولات مرتبط به مو استفاده نکنید.
  4. بعد  از گذشت این زمان و پس از هر بار شامپو زدن باید از شامپو و نرم کننده های  بدون سولفات و همین طور سایر محصولات مراقبت از مو استفاده کنید. استفاده  از محصولات بدون سولفات باعث تداوم اثر کراتینه کردن مو می شود.     

شما میتوانید هم اکنون از ( فروشگاه اورجینال کراتین ) کراتین مورد پسند خود را با مناسبترین قیمت خریداری نمایید